Що входить у вартість програми сурогатного?

Якщо жінка вирішила приймати участь у програмі сурогатного материнства, то клініка проведе всі необхідні аналізи та обстеження, виплатить гонорар сурогатній мамі, надасть необхідні медичні препарати, оплатить проїзд і проживання сурогатної мами. Також, в разі невдачі (викидень, завмерання плоду) на клініку лягають всі фінансові зобов’язання перед сурогатною матір’ю .

 Сурогатні мами віддають (продають) своїх дітей чужим людям?

Ця думка є помилковою – генетично сурогатна мама не має ніякого відношення до дитини, яку вона виношує. У порожнину матки сурогатної мами вводять ембріон, отриманий шляхом запліднення яйцеклітини мами і сперматозоїда батька, тобто саме тих людей, для яких сурогатна мама і буде виношувати дитину. Дитина, народжена сурогатною мамою генетично схожа на своїх батьків.

Чи є сурогатне материнство медичною технологією?

Деякі люди вважають, що сурогатне материнство – це примха багатих людей, які спеціально наймають сурогатних матерів, щоб вони виносили їм дітей, щоб не псувати фігуру, не відриватися від кар’єри.

Ніякого відношення до реальності це думка не має, адже сурогатне материнство – це метод лікування неплідності, який використовується досить рідко. Для його застосування необхідні певні медичні показники.У більшості випадків люди зважуються на сурогатне материнство від відчаю, перепробувавши перед цим усі інші відомі медицині методики. Тому сурогатна мама – це жінка, яка зможе парам, які не можжуть завагітніти, подарувати радість батьківства.

Чи може сурогатна мама розраховувати на декретну відпустку?

Сурогатним мамам, як і іншим вагітним жінкам, законом передбачена дикретна відпустка та соціальні виплати. Виплати розпочинаються з того часу як жінка йде в дикрет, тобто – з 30 тижня вагітності і продовжується до того часу поки дитна законно не стане дитиною інших (біологічних) батьків (до пологів).

Чи захищені законом сурогатні мами?

Багато людей вважають, що питання сурогатного материнства погано відрегульоване на законодавчому рівні, багато взагалі впевнені –  така практика є незаконною.

В Україні сурогатне материнство повністю законне. Всі юридичні аспекти сурогатного материнства в Україні регулюються п. 2 ст. 123 сімейного Кодексу України (щодо визначення походження дитини від матері та батька при штучному заплідненні та імплантації ембріона).

Скільки разів можна бути сурогатою мамою?

Немає чіткого визначення скільки разів жінка може бути сурогатною мамою. Правильніше сказати – це індивідуальне питання кожної сурогатної мами, яке залежить від віку, стану здоро’я, емоційного стану.  Доречі, жінки, які уже мають стаж сурогатного материнства отримують більшу матеріальну винагороду.

Хто може стати сурогатною мамою?

Сурогатною матір’ю може бути будь-яка повнолітня дієздатна жінка за умови, що у неї є власна здорова дитина і немає медичних протипоказань. Чинне законодавство не містить граничного віку жінки, яка бажає стати сурогатною матір’ю, але враховуючи фізіологію жінки найсприятливішим віком є 18-44 років.